Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Więcej informacji o znakach BHP.

W Polsce obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na wielu urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są też w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie rozszyfrować ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza niewielkich choćby problemów. Doskonale poradzi sobie z tym każdy.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]