Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz biżuterię z turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że chętnie wykorzystują go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem luksusu. Produkowane są z niego broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor tego kamienia w szczególnej mierze wpływa miejsce jego wydobycia – na przykład kamienie importowane z Persji są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużej mierze z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim należy ściągać ją zawsze, gdy pracujemy – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]