Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków na obraczki.net.pl

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Najpierw jednak ma miejsce ta wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – tradycja od wielu wieków

Podarowanie kobiecie pierścionka to nader stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca prosto do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, iż to Grecy sprowadzili do Europy rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni chcieli ogłosić swoją całkowitą ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednakże materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, przy czym znaczący wzrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Drogie kamienie, złoto, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednakże możliwości swobodnego łączenia przeróżnych metali i kamieni są szerokie. Poza diamentami stosuje się szafir, szmaragd czy rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną wypłatę. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych czynników: ilości karatów, materiału, wzoru czy użytego kamienia, w związku z tym każdy kupi śliczny, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem miłości oraz zaangażowania, więc jego cena nie ma dużego znaczenia. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]