Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Kup kolczyki z kamieniami

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich stylowe kolczyki lub pierścionki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z kryształami, odmienny zaś te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Jakie Minerały wykorzystywane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi odpowiednikami? To potrafi zaskoczyć – szczególnie czytelników, którzy nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto wspomnieć, iż wiele materiałów wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, zaś rozmaite barwy są zasługą takimi dodatkom, jak chrom lub kobalt. Poza nimi, minerałami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – topazy czy diamenty

Złotnicy o wiele chętniej stosują oczywiście minerały naturalne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące mieć odcienie od niebieskich do czerwonych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zazwyczaj zwiększa cenę kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła dużo bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione sztucznymi materiałami.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]