Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Znajdź lampworki.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny rodzaj paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Najpierw były produkowane samodzielnie – szkło rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie także można zrobić je samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu najróżniejszych kształtów. Strużki gorącego szkła nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Lampworki – do czego nosić?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie prezentowały się wyłącznie przy takich strojach – to tylko kwestia wyobraźni.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]