Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Zamów topaz mistyczny

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Choć na początku nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać biżuterię do konkretnego stroju.