Srebrne wisiorki

Dowiedz się, gdzie nabyć zawieszki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie wygląda i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej znosi też styczność z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo wrzucić do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.