Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Sprawdź, gdzie kupić cyrkonie

W jubilerstwie twórcy bardzo chętnie wykorzystują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny dodatek, a także w widoczny sposób podnoszą cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe skarby w posiadanej biżuterii. Wymyślono naturalnie także alternatywy dla zwykłego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to materiały jubilerskie nie pojawiające się w naturze są produkowane całkowicie syntetycznie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Zwykle cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one naturalnie także inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najczęściej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład przez internet.