Wisiorki z ametystami

Zamów biżuterię z ametystami na https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Kanadzie, Urugwaju i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.