Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Poznaj dalsze szczegóły o kursie Blender 3D.

Świat rysunku cały czas się przekształca i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki na rzecz kreowania swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga obecnie wielkich nakładów finansowych – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który przy tym jest całkiem darmowy.

Kursy modelowania 3D najlepiej w małych zespołach

Korzystania z każdego programu można nauczyć się samemu, jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa nadzwyczaj męczący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne osobom, które niedawno odkryli Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta wskazując elementy, które wymagają dopracowania oraz podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniejszych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w świecie projektowania i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością pożądaną i poważaną szczególnie w branży projektowej, filmowej i gier komputerowych. Poznanie oprogramowania Blender 3D poszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które później można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści oraz entuzjaści animacji pragnący rozwijać swoje obecne umiejętności lub spróbować nowych form ekspresji.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]