Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tym mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Popularne oprogramowanie do malarstwa komputerowego

Jest kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi GIMP, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelami, farbami akrylowymi lub gwaszem. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Digital painting – lekcje pod okiem instruktora

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania i istotne triki używania pędzli, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]