Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking kliknij tu.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, jednak osoby często uprawiające ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i bardzo strome stoki, wyznaczono w nich również niemało łatwych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w aktywny sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych miłośników trekkingu niewątpliwie oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, lecz ten, kto weźmie w niej udział z pewnością jej zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi widoki na Tofany oraz grupę Tre Cime.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]