Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Potrzebujesz więcej informacji o skiturach? Dobrze trafiłeś! Skieruj się tu.

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj tylko po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskiej chacie z drewna i okazjonalnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów i nart.

Gdzie jeżdżą pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników skitur są zdecydowanie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie adekwatna do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]