Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]