Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej informacji

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma dużo czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]