Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Chodzenie po najwyższych szczytach kojarzymy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj takie kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe narzędzia, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się również pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, co sprawia, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, które zapewnią stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wysokich górach uświadczyć je możemy także latem. Na stromych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne umiejętności – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, które zwykle są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w najwyższych górach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Broad Peak oraz Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]