Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Trekkingi - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl

Wyprawy w góry mogą przybierać rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jednakże za nieraz gigantyczny trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w ciągu długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością szczycą się Alpy, Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]