Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Aktywne wyprawy - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny starają się zorganizować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne szykują atrakcyjne propozycje wycieczek dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie długoterminowych przyjaźni – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to starannie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać rozmaite zakątki naszego kraju oraz świata z kompletnie nowej perspektywy. Plan takich podróży jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na ganku dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących wrażeń to także doskonała sposobność, żeby przyswoić sobie kolejne umiejętności, bo częstokroć wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do poznania reguł poprawnego zachowania się w danym terenie. Podczas wyprawy w góry można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Wypada także nadmienić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko polskie góry

Atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to najczęściej wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu dadzą sobie rade również w czasie wycieczki na Wyspy Komodo bądź do Nepalu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]