Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Więcej o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych wrażeń z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze malownicze widoki, znikające już lodowce, a także sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza należytą preparację – ze względu na dużą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest też zakupić medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]