Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Po więcej szczegółów o tym, jak działa mass collect skieruj się w to miejsce.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niesłychanie proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek, które mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca rozlicza około stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje wzrostem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]