Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Chcesz kupić sztabki złota? Sprawdź https://tinyurl.com/yfd2wnup.

Przetrzymywanie pieniędzy na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest teraz tak opłacalne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowane środki dają zysku sprawiły, że szukamy metod, które pozwolą naszym oszczędnościom przynosić po latach dodatkowy zysk. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Czy złoto w sztabkach to pewna inwestycja?

Z góry wypada dobitnie zaznaczyć, że inwestycja pieniędzy w złote sztabki to inwestycja na lata. Złoto zwykle nie poddaje się słabszym i silniejszym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza oraz polityczna nieraz podnosi jego wartość. Naturalnie można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże przeglądając jej historyczny wykres od razu można spostrzec, iż z biegiem ona wzrasta. Dlaczego? Od kilkuset lat ilość tego metalu w aktywnym obiegu praktycznie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako waluta, obecnie jest stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, a także – nadal na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i w teorii powinno go przybywać, recykling tego metalu zastosowanego np. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do telewizorów czy też radia CB) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, toteż popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, że z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Indywidualne złote sztabki lub combibary – co zamówić?

Czytając o lokacie środków w sztabki złota większość inwestorów z miejsca oceni, że to nie dla nich, przez duży koszt. Tymczasem sztabki złota występują w wielu rozmiarach, wobec tego zasadniczo każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Takie niewielkie sztabki są też znakomite jako prezent. Więksi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe nierzadko kupują się na większe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, jak również 1000 g. Wypada jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto po wyraźnie niższej cenie. Stąd powinno się kupować złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na drobne sztabki o wadze 1 g.

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]