Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń i maszyn. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, więc nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.