Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednakże w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor online oprócz przewalutowania?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo prosta jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z zeszłej doby. Kolejnym i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w określonym przez użytkownika dniu.

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących wygodę oraz dużą autonomię w rozporządzaniu środkami finansowymi. Używają ich też osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Jednak zanim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.