Tenis dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest niezbędna i pożądana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ten ostatni element budzi najwięcej dylematów. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią wybór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta zawiera pewne cechy i właściwości i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że dorośli kupują swym dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]