Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zamontować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]