Biżuteria z bursztynem

Jeśli chcesz nabyć biżuterię z bursztynem, zobacz tutaj

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – tak wśród młodzieży, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak zaskakiwać – jantar należy wszak do najatrakcyjniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych form sprawia, że wykonane z niego ozdoby można dostosować do aktualnych trendów. Żeby cieszyć się jej wyglądem, musimy o nią właściwie się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Jantar to nadzwyczaj delikatny materiał – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Każdy naszyjnik należy owinąć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie zapakować w plastikowy worek oraz umieścić w drewnianym pudełku. Pamiętajmy, by w pojedynczej paczce nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Biżuteria z bursztynem przetrwa lata

Złoto północy nie toleruje mocnych preparatów czyszczących. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną ścierką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szafie zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest piękna, ale widać jej wiek. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to bez opieki znawcy, możesz tylko pogorszyć sprawę – powinieneś więc zwracając się do złotnika.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]