Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Jeśli szukasz butów jeździeckich, kliknij tutaj.

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeśli dostrzega się spore atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich partii mięśniowych, polepszenie kondycji, jak również trening dobrej postawy. Oprócz tego ma dobroczynnie działa na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz niweluje stres. Aby jednak maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy odpowiednio dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Odróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. Dlatego zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania otarć i sińców. Sztyblety są sporo tańsze, niemniej jednak nabywając je warto nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców są robione buty do jazdy konnej?

W trakcie wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Na rynku dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, mimo to opłaca się na nie zdecydować ze względu na większą wytrzymałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Rekomendowane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i błyskawicznie nabiera docelowy kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieco gorzej, jakkolwiek jej plusem jest niewygórowana cena.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]