Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Kask jeździecki zamówisz na horse-trade.pl

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej można kupić 2 rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne certyfikaty, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]