Co zamiast kablówki? Antena satelitarna!

Więcej o antenie satelitarnej na https://telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial lub program w telewizji. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj znajdziemy w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u dużego odsetka widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment najczęściej konsumenci wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia produkowane są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Doskonałej jakości antena SAT będzie mogła być użytkowana długo.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest jedynym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]