Kamery motocyklowe czy wideorejestratory – co wybrać?

Znajdź kamery motocyklowe na www.legato-motocykle.pl.

Motocykliści, którzy przebywają dalekie trasy, często nie są w stanie opowiedzieć kolegom nie korzystającym jednośladu, jak piękne krajobrazy można podziwiać w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz nagrany kamerą opowie więcej niż kierowca. Zarazem kamera na motor to także przydatne urządzenie, którego kupno powinien przemyśleć każdy kierowca motocykla.

Kamery motocyklowe – cichy obserwator zdarzeń na drodze

Tak samo jak właściciele samochodów, posiadacze motorów też dostrzegli zalety rejestracji całości podróży motocyklem. W przypadku zaistnienia jakiegokolwiek zdarzenia na drodze – stłuczki, zniszczenia motocykla przez złą infrastrukturę drogową czy wypadnięcia z drogi, obraz uchwycony przez kamerę motocyklową może być materiałem dowodowym ogromnie pomocnym dla funkcjonariuszy drogówki albo ubezpieczyciela. Niespodziewane zdarzenia drogowe trwają na ogół parę sekund, w których górę biorą trwoga i silne emocje, co skutkuje tym, że nierzadko osoby w nich uczestniczące nie potrafią przypomnieć sobie istotnych faktów. Powoduje to dalej problem z jednoznacznym określeniem, kto faktycznie jest poszkodowanym, a kto sprawcą wypadku. Kamerka motocyklowa jest natomiast cichym obserwatorem, a zarejestrowany przez nią plik wielokrotnie już był decydujący w spornych sytuacjach w sądach.

Wideorejestrator czy kamera sportowa na motor?

Gros osób myśli, że kamera sportowa i wideorejestrator to właściwie to samo. Tymczasem można wyliczyć zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową cechuje uniwersalność jej zamocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, za sprawą których instaluje się ją bez przeszkód na kasku, kierownicy, a nawet owiewce. W grupie kamer sportowych znajdziemy urządzenia oferujące rejestrację filmów w najlepszej rozdzielczości (nawet w 4K!), mające stabilizator obrazu czy obiektywy szerokokątne (nawet te z opcją nagrywania sferycznego!), co sprawia, że są znakomitym narzędziem do uwiecznienia atrakcyjnych filmów, którymi chcielibyśmy pochwalić się w internecie czy pokazać znajomym. Natomiast wideorejestratory lepiej sprawdzą się jako przyrząd nagrywający przebieg podróży pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory charakteryzują się większą jasnością obrazu, dzięki czemu wyraźniej widać nawet najmniejsze szczegóły. Ponadto nieraz posiadają one opcję aktywowania się wraz z włączeniem silnika, zatem nagrywają jazdę od jej początku. Następnym atutem wideorejestratorów jest też to, że zapisują obraz “w pętli” i w razie wypełnienia karty z pamięcią usuwają zawsze najstarsze dane. Dlatego w razie upadku nie ma powodu do obaw, że zdarzenie nie zostało zarejestrowane.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]