Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Więcej szczegółów o kapsułkach do ekspresu Nespresso

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Roma, Firenze i Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, orzechów laskowych czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Chocolate i Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zwykle 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]