Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do większości modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]