Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Zobacz, gdzie kupić listwy podłogowe

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli i chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i wspaniale współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]