Lonże dla konia – niezbędne w czasie treningu bez jeźdźca

Sprawdź, gdzie kupić lonżę dla konia.

Lonża dla konia to akcesorium niezwykle często wykorzystywane w czasie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie rekomenduje się je kupić?

Lonża dla konia – rodzaje i jej zastosowanie

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, z reguły 5-8 metrowa, na której prowadzi się wierzchowca w trakcie nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z dosiadem, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, a także łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obwodzie okręgu, a lonża służy do nadzorowania reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten służy również woltyżerom oraz akrobatom cyrkowym do doskonalenia technik i asekuracji prezentowanych trików. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się również w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takim przypadku używana jest do ćwiczenia młodych koni oraz zapewnienia im stosownej porcji aktywności.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria popularnych marek

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze zaopatrzonych sklepach online, które oferują specjalistyczny sprzęt w rozsądnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie uznanych firm – m.in. Start, Imperial Riding czy Kerbl. Interesuje Cię lonża jeździecka w różowym, niebieskimlub czarnym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade oferuje szeroki wybór akcesoriów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych użytkowników. W sklepie oferowane są artykuły wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]