Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Chcesz kupić mydło antybakteryjne? Odwiedź tę stronę

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może znajdować się aż pięć milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie i pasożyty wywołujące bardzo poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również pracownicy przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz jajek, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]