Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Znajdź szutersy.

Projektując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od potrzeb lokatorów. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, jednak wspaniale sprawdzają się też na drzwiach i w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość zapewne rozpoznaje je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Czy warto wybrać okiennice wewnętrzne shutters?

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można regulować użycie padającego światła: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo wytworny wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Trzeba też zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia sznurów, co rodzice dzieci lub posiadacze psotnych zwierzaków, które zerwać zwisające sznurki, uznają zapewne za spory plus.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]