Poznaj różne rodzaje kontenerów

Więcej w temacie kontenery producent na http://bit.ly/2IqFNkZ

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także gruz, złom – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla firm transportowych i magazynów.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]