Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Należy również mieć na uwadze, że stanowi on interesujący element aranżacji wnętrza. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych wariantów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić stosowny stolik kawowy do salonu?

Podczas zakupów stolika powinno się zwrócić uwagę na parę czynników. Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. gazetę lub książki? W jakim stylu jest utrzymane wnętrze salonu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może ułatwić nam dobranie stolika do naszych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie zaplanować niewielką powierzchnię wnętrza, ale też bez wysiłku podtrzymać w nim porządek. Warto rozważyć też kupno modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Sprytne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i świetnie się prezentują.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, aby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto modele o kształcie hexagonu można bez ograniczeń zestawiać z dowolną ilością modułów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w większym gronie gości, poleca się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to należy zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanym z europalet. Ciekawym pomysłem jest używanie drewnianego pieńka lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien sięgać wysokości siedziska, a więc mniej więcej 45-50 centymetrów. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku fotela, to dla pełnego komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.