Rodzaje rękawiczek ochronnych i kto je produkuje

Potrzebujesz rękawic ochronnych? Wejdź na globalhygiene.pl.

Dłonie to część ciaław szczególności wystawioną na przeróżne uszkodzenia w czasie wykonywania szeregu obowiązków w zakładzie pracy. Z tej przyczyny wynika zatem potrzeba ich zabezpieczenia efektywnymi środkami, takimi jak między innymi właściwie dobrane do warunków pracy rękawiczki ochronne.

Rękawice ochronne – osłona rąk przed mniejszymi, ale i ciężkimi skaleczeniami

Rękawice ochronne dzieli się na 3 kategorie, pośród których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice chronią dłonie w razie mniejszego zagrożenia uszkodzeniem dłoni, z kolei kategoria III to rękawice do użytkowania w warunkach wysokiego ryzyka, między innymi w razie pracy ze skoncentrowanymi detergentami albo odczynnikami chemicznymi zdolnymi uszkodzić skórę (przykładowo z roztworem amoniaku, z czterowodorofuranem czy z chlorkiem metylu), szkodliwymi czynnikami biologicznymi bądź wyjątkowo niską temperaturą. Obligacją pracodawcy jest tym samym przekazanie zatrudnionym ubrań ochronnych prawidłowo dopasowanych do charakteru wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed zakupem rękawic ochronnych wymagana jest weryfikacja, czy wybrany produkt ochronny otrzymał certyfikaty poświadczające spełnianie niezbędnych norm technicznych, to znaczy czy chroni on przed występującymi w miejscu pracy czynnikami. Informacja o spektrum ochrony zazwyczaj wskazana jest na rękawicach pod postacią prostych do odczytania symboli.

Gdzie zamówić rękawice ochronne ze stali, lateksowe albo powlekane?

Jednym z najbardziej znanych polskich dystrybutorów oraz wytwórców przeróżnego rodzaju rękawic jednorazowych i ochronnych jest firma Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie dysponuje rękawicami spełniające kryteria wszystkich wspominanych powyżej uprzednio kategorii. Są to między innymi rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wykonane z mocnej stali nierdzewnej, które osłaniają przedramię i dłoń pracownika, rękawice robocze pokryte poliuretanem, lateksem bądź nitrylemktóre znacznie usprawniają chwytność i charakteryzują się wyższą odpornością na ścieranie, a także rękawiczki bawełniane, które chętnie stosuje się w branży spożywczej ewentualnie jako podkładkę pod inne, grubsze rękawice, które byłyby w stanie podrażnić skórę. Oczywiście w asortymencie Global Food Hygiene nie brakuje także szerokiej oferty rękawiczek foliowych z polietylenu (również fasonu z zarękawkami) oraz bezpudrowych, jednorazowych rękawic nitrylowych i lateksowych, które są zasadniczo nieodzowne w branży medycznej, spożywczej i kosmetycznej.

Dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]