Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Więcej informacji o shuttersami w sypialni.

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne przeznaczenie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, jak również przebywa się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. W związku z tym należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie wygodny. Swoboda wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. W dodatku takie okiennice skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich utrzymanie jest niezmiernie proste i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]