Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Zobacz, gdzie zamówić środki odkażające

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających najczęściej znajdziemy chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, jak również dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują też zastosowanie przy myciu sztućców, maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]