Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

Tu kupisz środki do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach znacznie się nasilił. Przeważnie przybierają one postać napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zwykle hasła te niosą treści rasistowskie lub obcesowe. Nie dziwi więc, iż zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, by pozbyć się ich z elewacji. W tym celu zwykle postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak jest dość kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Alternatywą dla przemalowania jest użycie preparatu do usuwania farby.

Jak działa preparat do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają składniki najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, iż preparaty tego typu pozwalają na oczyszczanie także bardzo chropowatych powierzchni. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na nałożeniu ich na ścianę budynku – w tym celu należy użyć wałka bądź dużego pędzla. Po co najmniej 60 minutach środek trzeba zmyć myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do mycia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny być na wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to zwłaszcza fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduży pojemnik preparatu okaże się przydatny też posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepików. Nabycie środka do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]