Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Sztylpy skórzane kupisz na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]