Typy kasków motocyklowych

Dowiedz się, gdzie nabyć kaski motocyklowe, wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Entuzjaści motocykli mają świadomość, iż istotą zachowania choć krzty bezpieczeństwa w czasie jazdy jest założenie kasku. Nieistotne, czy korzystamy z motoru od czasu do czasu, czy jest on naszym powszednim środkiem transportu – na każdą jazdę musimy ubrać kask motocyklowy, gdyż taki obowiązek narzuca nam kodeks drogowy. Zlekceważenie go kończy się mandatem oraz punktami karnymi, jednakże może mieć także o wiele groźniejsze konsekwencje – w razie wypadku kierowca (bądź jego pasażer) bez kasku wystawiają się na bolesne urazy, a nawet śmierć.

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje kasków na motor?

Kaski motocyklowe różnią się między sobą wyglądem i przeznaczeniem. Istnieją cztery bazowe kategorie kasków:
Kaski otwarte nie posiadają wcale części otulającej szczękę – skorupa ochrania tylko górną część głowy. Są lekkie, ale nie gwarantują wysokiego poziomu ochrony, stąd przeznaczone są dla osób poruszających się na skuterach oraz motorach rozwijających niską prędkość (np. choppery).
Kaski crossowe, czyli kaski off-road albo enduro, to kaski gwarantujące wysoki poziom ochrony, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Charakteryzują się bardzo opływowym kształtem, brakiem szybki i lekkością. By z niego korzystać należy dokupić również w gogle.
Kaski integralne są najbardziej wszechstronne i z tego powodu bodajże najczęściej wybierane przez kierowców, bowiem można ich używać do jazdy na skuterze, jak również na motorze sportowym, szosowym. Ich reprezentatywną cechą jest zwarta konstrukcja, co powoduje, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, natomiast niezbyt wygodne.
Kaski szczękowe – ich określenie wywodzi się od tego, iż mają ruchomy (podnoszony i opuszczany) element części szczękowej. To sprawia, iż są niesłychanie wygodne – da się w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy zjeść bez potrzeby ściągania kasku.

Zamawiamy kask na motor – o czym pamiętać?

Wybierając kask motocyklowy pamiętajmy, że po polskich drogach wolno przemieszczać się tylko z kaskami mającymi homologację, dlatego sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Co więcej zwróćmy uwagę między innymi na to czy interesujący nas kask został wyprodukowany z surowców dobrej jakości, czy wyściółka sprawnie odprowadza wilgoć i czy wentylacja kasku jest sprawna.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]