Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Odzież na motor kupisz na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od zarania motoryzacji wiadomo, iż poruszanie się na motocyklu nie należy do bezpiecznych aktywności. W czasie ewentualnego kolizji prowadzącego motocykl nie ochraniają pasy i w pełni odczuwa on intensywność zderzenia. Skutkiem tego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież opracowaną właśnie do tego typu jazdy. Odzież na motor nie tylko ogranicza ewentualne obrażenia prowadzącego, ale również chroni go przed promieniami słonecznymi, opadami oraz wiatrem, co podnosi wygodę jazdy.

Podstawowa odzież na motocykl – co koniecznie warto mieć?

Wybierając Ubranie na motocykl na początku trzeba zaopatrzyć się w kask, gdyż zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy jedziemy wolno na skuterze, czy mkniemy ścigaczem po autostradzie. Jest to również najważniejszy element protekcji motocyklisty, osłaniający głowę przed ranami, które mogą mieć ciężkie następstwa dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do ochrony reszty ciała podczas jazdy jest masę opcji. Pasjonat motocykli może skomponować swój ubiór dobierając odpowiednią spodnie i kurtkę zaprojektowane specjalnie do jazdy na motocyklu albo wybrać kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest bardziej wytrzymałym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, że ubrania na motocykl wykonane z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – stosuje się w nich tkaniny o dużej odporności na ścieranie i wysokie temperatury. Te części garderoby kierowcy mają odpowiednie wzmocnienia chroniące łokcie, barki i kolana, które w trakcie upadku są najbardziej narażone na otarcia.

Slidery, rękawice oraz pozostałe akcesoria

Następnymi kluczowymi elementami ubrania na motocykl są rękawice i obuwie. Rękawice w razie wypadku chronią dłonie przed ciężkimi urazami, bo to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co wystawiamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. rekomenduje się wobec tego wybierać rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kostki. Stosowne buty na motor poza tym, że chronią delikatne kości śródstopia, zapewniają też lepszą przyczepność, a przez to lepsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne elementy ubrań na motor wypada się zaopatrzyć? To na pewno plecaki, kominiarki, gogle o ile korzystamy z kasku crossowego, a także kolejne zbroje, slidery albo ochraniacze.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]