Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Nie poszukuj już więcej! W tym miejscu kupisz profesjonalne mopy do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli idzie o trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego solidność. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza mycie posadzek. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni zalecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]