W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To również doskonały sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.