Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

Szukasz worków spożywczych? Wejdź na https://globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia polietylenowa to produkt, bez którego obecne życie byłoby zupełnie inne. Produkuje się z niej nie tylko worki używane w domach, ale też produkty foliowe, z których korzysta się między innymi w branży spożywczej.

Z czego wykonuje się worki do pojemników E2?

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, stosowany jest często w produkcji przemysłowej. Najpopularniejsza jego forma to prawdopodobnie worki na śmieci. Do ich wytwarzania wykorzystuje się zarówno polietylen o dużej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE cechuje się lepszą odpornością mechaniczną i wytrzymuje wyższe temperatury, lecz jest mniej przezroczysty. Z takiej folii produkuje się między innymi wytrzymałe worki na śmieci. Tymczasem LDPE jest przejrzysty, bezzapachowy oraz stosunkowo miękki, a przez to nadzwyczaj sprężysty. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, za to w tych niższych utrzymuje swoją giętkość. Jest to przydatne w sektorze spożywczym, szczególnie tam, w których magazynuje oraz przewozi się artykuły w warunkach chłodniczych, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE produkuje się worki foliowe na mięso E2, które pasują do skrzynek o kilku pojemnościach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem muszą posiadać certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Transparentna folia pakunkowa, opakowania oraz inne artykuły foliowe

Z polietylenu wyrabia się też mnóstwo innych produktów dla rozmaitych gałęzi przemysłu. To między innymi przejrzysta folia pakunkowa, różnego rodzaju pojemniki, zakrętki, a nawet solidne żyłki i żagle. Jest to też materiał, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, opracował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są w dwóch rozmiarach i w kilku barwach, a pakowane są w postaci wygodnej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]