Zachowaj dłużej zdrowy wygląd skóry – o kremach przeciwzmarszczkowych

Dowiedz się więcej o kremach przeciwzmarszczkowych do twarzy.

Także młoda skóra bez mankamentów potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować tok starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. W głównej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, pośród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym tak istotne jest, żeby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do typu skóry oraz wieku. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, bo w sprzedaży można dostać kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajduje się w ich składzie?

Jednym z najistotniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć mają w składzie mocznik – komponentłączący molekuły wody i w ten sposób uniemożliwiający jej utratę, a poza tym czyniący skórę bardziej miękką. Kremy tego typu posiadają w składzie również tłuszcze zwane ceramidami, które także powstrzymują utratę wody dzięki temu, iż wypełniają obszary między komórkami skóry. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest też skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne szkodliwe elementy, a poza tym pozwala substancjom odżywczym dotrzeć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka kategorii. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze powinno się także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]