O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Potrzebujesz kabli RTV? Odwiedź tę stronę

Bez odpowiednich sieci nie sposób pobierać sygnału TV lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, głównymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe jest transmitowanie informacji do kolejnych hubów i gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one istotne, firmy montujące instalacje starannie dobierają wykorzystywane przez siebie przewody. Ich dobór może stać się powodem niemałych trudności – przecież w zależności od warunków powinniśmy wykorzystać inne przewody. Istotna okazuje się także ich niezawodność, gdyż sieci muszą posłużyć przez co najmniej kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Przykłady użycia kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – dzięki nim dostarcza się impulsy internetowe, TV i połączeń głosowych. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są też przewody koncentryczne, których używa się zwykle do transmisji impulsów o niewielkiej mocy. Tego rodzaju kable stosowane są przede wszystkim do dostarczenia informacji bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – jak dobierać?

Jak już nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego powodu firmy montujące te sieci najczęściej stawiają umowę z doświadczonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od dobrego dostawcy otrzymujemy gwarancję, że składająca się z nich sieć okaże się zawsze niezawodna. Warto wybrać ten sklep, który sam wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne jest również to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i oferuje porady w razie trudności – przecież to wytwórca musi najlepiej znać jego kable i niezależnie od sytuacji wypracować rozwiązanie, które usprawni wykonanie wydajnej sieci.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]